Apel o ograniczenie obostrzeń i wznowienie treningów dzieci i młodzieży

Dzisiejsze decyzje Rządu RP ponownie zamknęły nas i naszych zawodnikach w domach, bez możliwości trenowania. Rodzi się pytanie, czy te decyzje są rozsądne, czy faktycznie ograniczanie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży pomoże w powstrzymaniu pandemii? Czy też może skutki tych decyzji będą wręcz przeciwne i tylko negatywnie wpłyną na kondycję fizyczną naszego społeczeństwa, która już przed pandemią pozostawiała wiele do życzenia?

Niestety, dostrzegamy niewielkie zaangażowanie ze strony Polskiego Związku Piłki Nożnej, Związków Wojewódzkich, ale również Związków Sportowych w innych dyscyplinach, które pomogłoby w ograniczeniu obostrzeń dla sportu dzieci i młodzieży. W związku z tym zdecydowaliśmy się przygotować petycję do wszelkich możliwych instytucji, która przedstawi gotowość środowiska sportowego do wznowienia treningów w niezbędnym reżimie sanitarnym, który z powodzeniem udało się dotychczas zachowywać. Nasz apel będziemy kierować do Kancelarii Premiera Rady Ministrów, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Zachęcamy całe środowisko piłkarskie, ale również przedstawicieli pozostałych dyscyplin, do zaangażowania i wspierania naszej inicjatywy i podpisywania petycji, która ma na celu zwrócić uwagę nie tylko na problemy bardzo dużego i ważnego sektora gospodarki, ale również jest wyrazem troski o zdrowie najmłodszych pokoleń, w tych bardzo trudnych i wymagających okolicznościach.

Zapraszamy do lektury pełnej treści naszej petycji, podpisywania jej i udostępniania w środowisku sportowym.

https://www.petycjeonline.com/signatures/petycja_o_zniesienie_obostrze_pandemicznych_dla_sportu_dzieci_i_modziey/

Aktualizacja 08.04.2021, 14:05 – w ciągu 24 godzin od publikacji wpisu otrzymaliśmy 6282 podpisów. Serdecznie Wam dziękujemy!

 

1 Komentarz

  1. RAZEM DLA PIŁKI pisze:

    Szanowni Państwo, jedno słowo się nasuwa: dziękujemy! W ciągu 24 godzin zebraliśmy 6282 podpisów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *