Czy fundacja może zostać niedopuszczona do rozgrywek PZPN?

Bardzo duża część szkółek i akademii piłkarskich działa w formie fundacji. Coraz częściej jednak docierają do nas informacje, że pojawiają się problemy z dopuszczaniem fundacji do udziału w rozgrywkach PZPN w poszczególnych województwach. W takich przypadkach konieczne jest np. powoływanie stowarzyszeń, które będą uczestniczyć w rywalizacji związkowej. Według naszych informacji i interpretacji obecnych przepisów, niedopuszczanie fundacji do rozgrywek nie ma prawnego uzasadnienia.

Ponieważ skala tego problemu robi się coraz większa, w najbliższym czasie będziemy prowadzić działania, które wyjaśnią tą sytuację i umożliwią jednoznaczną interpretację przepisów, zgodnie z którą fundacje będą dopuszczane do rozgrywek na szczeblach Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej.

Jeśli sami zmagacie się z takimi problemami lub słyszeliście o tego typu sytuacjach, zapraszamy do kontaktu. Liczymy, że wspólnymi siłami będziemy w stanie wyjaśnić te niejasności i umożliwić fundacjom z całej Polski udział w rozgrywkach.

Dane kontaktowe dla zainteresowanych:

Dominik Kajzerski

info@razemdlapilki.com

508 670 149

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Stowarzyszenie PASS rozpoczyna publikowanie newslettera, w którym cyklicznie będziemy prezentować informacje, artykuły oraz materiały szkoleniowe do wykorzystania w codziennej pracy! Zapisz się, aby otrzymywać newsletter!

Zapisałaś/zapisałeś się do newslettera. Dziękujemy!

Wystąpił błąd podczas próby subskrybcji. Spróbuj ponownie.

Razem dla piłki will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.