Czy fundacja może zostać niedopuszczona do rozgrywek PZPN?

Bardzo duża część szkółek i akademii piłkarskich działa w formie fundacji. Coraz częściej jednak docierają do nas informacje, że pojawiają się problemy z dopuszczaniem fundacji do udziału w rozgrywkach PZPN w poszczególnych województwach. W takich przypadkach konieczne jest np. powoływanie stowarzyszeń, które będą uczestniczyć w rywalizacji związkowej. Według naszych informacji i interpretacji obecnych przepisów, niedopuszczanie fundacji do rozgrywek nie ma prawnego uzasadnienia.

Ponieważ skala tego problemu robi się coraz większa, w najbliższym czasie będziemy prowadzić działania, które wyjaśnią tą sytuację i umożliwią jednoznaczną interpretację przepisów, zgodnie z którą fundacje będą dopuszczane do rozgrywek na szczeblach Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej.

Jeśli sami zmagacie się z takimi problemami lub słyszeliście o tego typu sytuacjach, zapraszamy do kontaktu. Liczymy, że wspólnymi siłami będziemy w stanie wyjaśnić te niejasności i umożliwić fundacjom z całej Polski udział w rozgrywkach.

Dane kontaktowe dla zainteresowanych:

Dominik Kajzerski

info@razemdlapilki.com

508 670 149

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *