Jak uregulować transfery w młodzieżowej i dziecięcej piłce nożnej?

Transfery w piłce nożnej dzieci i młodzieży to od dawna bardzo trudny i często kontrowersyjny temat. Nieetyczna działalność klubów czy agentów, podkradanie zdolnych zawodników czy „czarny PR” związany ze zmianami klubów to nagminne praktyki w środowisku piłkarskim. Niestety wydaje się, że PZPN i Związki Wojewódzkie nie zwracają na ten problem uwagi. Jest to kwestia, która negatywnie wpływa nie tylko na wizerunek, ale także na relacje pomiędzy klubami, szkółkami i akademiami w całej Polsce. 

Stowarzyszenie PASS wychodzi z inicjatywą rozpoczęcia dialogu pomiędzy wszystkimi zainteresowanymi – klubami, akademiami piłkarskimi i przedstawicielami PZPN, w celu uregulowania przepisów dotyczących transferów oraz ich skutecznego egzekwowania. 

Do Stowarzyszenia dociera coraz więcej głosów o nieetycznych praktykach z udziałem renomowanych klubów, które mają na celu omijanie przepisów m.in. o ekwiwalencie za wyszkolenie. Zapraszamy do kontaktu wszystkich, którzy mają doświadczenie z tego typu praktykami – będziemy nagłaśniać konkretne przypadku, zwracać uwagę odpowiednich władz oraz mediów. 

W najbliższych dniach Stowarzyszenie PASS będzie pracować nad listem otwartym do Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, prezesów wojewódzkich Związków Piłki Nożnej, środowiska piłkarskiego oraz mediów ogólnopolskich i specjalistycznych.

Wszystkich chętnych do wyrażenia swojej opinii i podpisania się pod listem zachęcamy do kontaktu. 

Więcej informacji  udzieli Koordynator Stowarzyszenia, Dominik Kajzerski t. 508670149, info@razemdlapilki.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *