Pierwsze ogólnopolskie badanie dotyczące transferów w młodzieżowej piłce nożnej

Stowarzyszenie PASS zaprasza przedstawicieli szkółek i akademii piłkarskich z całej Polski do udziału w pierwszym, ogólnopolskim badaniu dotyczącym funkcjonowania rynku transferowego i skautingu w juniorskiej piłce nożnej. Dzięki ankiecie chcielibyśmy poznać opinię i zidentyfikować problemy w obszarze transferów i zmian barw klubowych, które zdaniem środowiska piłkarskiego wymagają poprawy.

Skąd pomysł i inicjatywa na opublikowanie badania? Niestety cały czas docierają do nas informacje o nieetycznych zachowaniach klubów oraz trenerów np. pisaniu do zawodników na portalach społecznościowych w sprawie zmiany przynależności klubowej czy też niewypłacenie przez klub określonej kwoty ekwiwalentu za wyszkolenie danego zawodnika. Dlatego też chcemy zweryfikować opinie i doświadczenia osób ze środowiska piłkarskiego, aby zobaczyć jak duży jest to obecnie problem w polskiej piłce młodzieżowej.

Badanie skierowane jest do przedstawicieli środowiska piłkarskiego – trenerów, osób pracujących w klubach, szkółkach i akademiach piłkarskich, a także skautów czy menedżerów.

Na podstawie badania raport, który zostanie również przedstawiony władzom piłkarskim – Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej, a także związkom wojewódzkim.

Ankieta ma charakter anonimowy.

Link do ankiety: https://forms.gle/wB2a8gREk1J4zSSe9

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *