Pomorska AP „Grasz” w Stowarzyszeniu PASS!

Jak dołączyć do Stowarzyszenia PASS jak PAP "Grasz"? Sprawdź!

Wraz z rozpoczęciem maja, nowa szkółka zasiliła szeregi Stowarzyszenia PASS! Do szkółek dołączyła Pomorska Akademia Piłkarska „Grasz” z województwa pomorskiego.

Szkółka piłkarska o nazwie Pomorska Akademia Piłkarska „GRASZ” jest szkółką dla wszystkich chętnych i ciekawych sportowej przygody dzieci i młodzieży od 5 roku życia z terenu Słupska, Ustki i okolic.

Akademia powstała w 2012 roku z miłości do piłki nożnej i chęci zapewnienia dzieciom rozwoju poprzez zabawę. Nasza wizja zmieniała się wraz z dorastaniem pierwszych zawodników i obecnie głównymi, równoległymi nurtami rozwoju są dobra zabawa i dobre wyniki w rywalizacji sportowej. Odkryliśmy, że nasi podopieczni po okresie uczestniczenia w ogólnorozwojowych treningach z naciskiem na piłkę nożną i sparingach wewnętrznych, pragną potyczek ligowych z rówieśnikami. Dla chętnych zapewniamy więc rozgrywki w strukturach Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, treningi motoryczne i wytrzymałościowe.

„CHCESZ TO GRASZ”! to nasze motto przewodnie! Podkreśla ogólnodostępny charakter treningów, bez przeprowadzania preselekcji pod kątem posiadanych umiejętności. Jest to cecha wyróżniająca tę działalność od innych tego samego rodzaju, uzależniających przyjęcie do klubu sportowego bądź sekcji od posiadanych przez dziecko predyspozycji i zdolności. W naszej szkółce wszystkie dzieci mają równe szanse i tylko od ich zaangażowania i chęci będzie zależało uczestniczenie w zajęciach, a później w rozgrywkach ligowych.

Zaletą Akademii jest prowadzenie zajęć w niewielkich grupach (przeważnie do 16 osób), co sprzyja indywidualnemu podejściu do każdego zawodnika i zwracaniu uwagi na poprawność wykonywanych ćwiczeń oraz zachowanie na treningach. Kładziemy również nacisk na dobrą atmosferę w grupie szkoleniowej oraz kulturalne i pozytywne nastawienie trenera do zawodników. Każdy jest wyjątkowy, szukamy więc wyjątkowych rozwiązań opartych na wzajemnym szacunku i zaufaniu. Liczymy też na współpracę z rodzicami i opiekunami naszych podopiecznych, aby móc zapewnić komfortowe warunki treningu dla zawodników i trenerów.

Dla wszystkich zawodników Akademii istnieje możliwość przystąpienia do Klubu Sportowego „GRASZ” Dwumiasto, uczestniczącego w rozgrywkach ligowych organizowanych przez Pomorski Związek Piłki Nożnej. Obecnie Klub wystawia 9 zespołów w kategoriach Junior G, F, E i D. Na tym etapie zapewniamy dodatkowe wyzwania i rozwój ukierunkowany typowo na piłkę nożną.

Więcej informacji o szkółce znajdziecie na fanpage PAP „Grasz”! 
Oficjalna strona internetowa Pomorskiej Akademii Piłkarskiej „Grasz”: KLIKNIJ!

fot. Pomorska Akademia Piłkarska „Grasz”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *