Rozpoczynamy współpracę z KS Mydlice Dąbrowa Górnicza!

Pomimo epidemii koronawirusa, nasze Stowarzyszenie nie zwalnia tempa i cały czas się rozwija – dziś witamy w gronie członków KS Mydlice Dąbrowa Górnicza!

Klub Sportowy Mydlice Dąbrowa Górnicza został stworzony 4 czerwca 2014 roku przez grupę młodych działaczy sportowych. Początkowo niewinne, cotygodniowe spotkania na orliku przerodziły się w wielką pasję, która doprowadziła do stworzenia klubu piłkarskiego, który wystartował w rozgrywkach Polskiego Związku Piłki Nożnej (w klasie B na szczeblu Podokręgu Sosnowiec).  Aktualnie klub prowadzi jedynie szkółkę piłkarską zrzeszającą ponad 100 zawodników urodzonych w latach 2007-2016. Zawodnicy podzieleni są na dwa bloki – przedszkolny (3-7 lat) i szkolny (7 lat i starsi).

Na rzecz Klubu, oprócz trzyosobowego Zarządu działa również sztab 9 zatrudnionych trenerów piłki nożnej, a codzienną działalność pomaga organizować kilkunastu działaczy-społeczników klubu.

Celem działalności KS Mydlice Dąbrowa Górnicza jest nie tylko organizacja profesjonalnego szkolenia, mającego na celu wychowanie topowych zawodników w kraju, ale także zwiększanie aktywności ruchowej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, dlatego swoje miejsce w klubie znajdzie każdy, bez względu na wiek czy umiejętności.

KS Mydlice jest klubem partnerskim Zagłębia Sosnowiec oraz Unii Dąbrowa Górnicza, dzięki czemu miejsce w dorosłej piłce nożnej znajdzie każdy wychowanek Klubu.

Więcej informacji o Klube znajdziecie na profilu FB:

https://www.facebook.com/ksmydlicedg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *