Weryfikujemy prawdziwe oblicze dziecięcej i młodzieżowej piłki nożnej w Polsce! Weź udział w badaniu Stowarzyszenia PASS i wyraź swoją opinię!

Polska piłka nożna wydaje się być na fali wznoszącej, przede wszystkim dzięki sukcesom Reprezentacji. Ogólny obraz może być jednak  bardzo mylący – w rzeczywistości realia piłki nożnej, szczególnie dziecięcej i młodzieżowej, są zdecydowanie mniej optymistyczne.

Brak długofalowej strategii szkolenia, problem z dostępem do infrastruktury, nielogiczne i często absurdalne przepisy i regulaminy rozgrywek, wysokie koszty organizacji czy negatywna atmosfera w środowisku, to tylko niektóre z problemów w piłce nożnej. Równocześnie pojawia się wiele odgórnych projektów, takich jak Narodowy Model Gry czy Akademia Młodych Orłów, które z założenia mają pozytywnie wpływać na rozwój i profesjonalizację szkolenia, jednak w praktyce często wręcz komplikują funkcjonowanie szkółek i akademii piłkarskich.

Stowarzyszenie PASS zaprasza do pierwszego ogólnopolskiego badania szkółek i akademii piłkarskich, w którym zdiagnozowane zostaną kluczowe wyzwania i zagrożenia dla rozwoju piłki nożnej w naszym kraju. W badaniu udział wziąć mogą wszystkie osoby związane z zarządzaniem i szkoleniem w młodzieżowej piłce nożnej – trenerzy, koordynatorzy, managerowie, skauci czy przedstawiciele firm, wspierających sport młodzieżowy.

Ankieta dostępna jest tutaj!

Na podstawie przeprowadzonego badania opracowany zostanie raport, prezentujący faktyczną sytuację szkolenia dzieci i młodzieży w piłce nożnej  – raport będzie punktem wyjścia do debaty o konieczności wprowadzenia zmian i reform.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *