Weryfikujemy prawdziwe oblicze dziecięcej i młodzieżowej piłki nożnej w Polsce! Weź udział w badaniu Stowarzyszenia PASS i wyraź swoją opinię!

Polska piłka nożna wydaje się być na fali wznoszącej, przede wszystkim dzięki sukcesom Reprezentacji. Ogólny obraz może być jednak  bardzo mylący – w rzeczywistości realia piłki nożnej, szczególnie dziecięcej i młodzieżowej, są zdecydowanie mniej optymistyczne.

Brak długofalowej strategii szkolenia, problem z dostępem do infrastruktury, nielogiczne i często absurdalne przepisy i regulaminy rozgrywek, wysokie koszty organizacji czy negatywna atmosfera w środowisku, to tylko niektóre z problemów w piłce nożnej. Równocześnie pojawia się wiele odgórnych projektów, takich jak Narodowy Model Gry czy Akademia Młodych Orłów, które z założenia mają pozytywnie wpływać na rozwój i profesjonalizację szkolenia, jednak w praktyce często wręcz komplikują funkcjonowanie szkółek i akademii piłkarskich.

Stowarzyszenie PASS zaprasza do pierwszego ogólnopolskiego badania szkółek i akademii piłkarskich, w którym zdiagnozowane zostaną kluczowe wyzwania i zagrożenia dla rozwoju piłki nożnej w naszym kraju. W badaniu udział wziąć mogą wszystkie osoby związane z zarządzaniem i szkoleniem w młodzieżowej piłce nożnej – trenerzy, koordynatorzy, managerowie, skauci czy przedstawiciele firm, wspierających sport młodzieżowy.

Ankieta dostępna jest tutaj!

Na podstawie przeprowadzonego badania opracowany zostanie raport, prezentujący faktyczną sytuację szkolenia dzieci i młodzieży w piłce nożnej  – raport będzie punktem wyjścia do debaty o konieczności wprowadzenia zmian i reform.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W ciągu 24 godzin od rozpoczęcia petycji zebraliśmy ponad 6282 podpisów! Czym jeszcze zajmuje się nasze Stowarzyszenie?

  • - integrujemy szkółki i akademie piłkarskie z całej Polski
  • - pomagamy akademiom w tematach zarządzania, marketingu, dotacji
  • - organizujemy cykliczne szkolenia stacjonarne i on-line
  • - zamawiamy sprzęt sportowy bezpośrednio u producentów
  • - wspieramy i doradzamy członkom w nagłych sprawach

Chcesz poznać więcej? Zostaw nam swój namiar - skontaktujemy się z Tobą!

Zapisałaś/zapisałeś się do newslettera. Dziękujemy!

Wystąpił błąd podczas próby subskrybcji. Spróbuj ponownie.

Razem dla piłki will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.