Czy zawodnik niepełnoletni może sam pobierać wynagrodzenie z klubu?

„Mam 16 lat i jestem zawodnikiem pierwszoligowego klubu. Z tego tytułu otrzymuje co miesiąc niewielkie wynagrodzenie. Czy wynagrodzenie to mogę sam pobierać z klubu i nim rozporządzać, czy wymagane jest tu współdziałanie klubu z rodzicami, przynajmniej do ukończenia przeze mnie 18 lat?”

Tak, osoba niepełnoletnia może sama pobierać i rozporządzać swoim wynagrodzeniem bez żadnego udziału przedstawicieli ustawowych, czyli bez żadnego uczestnictwa (zgody) rodziców. Mogą zdarzyć się oczywiście wyjątkowe przypadki, w których np.: pobierane wynagrodzenie byłoby przeznaczane na używki, co powodowałoby zagrożenie zdrowia i życia takiej niepełnoletniej osoby. W takich wyjątkowych sytuacjach sąd opiekuńczy mógłby zdecydować o ograniczeniu w rozporządzaniu wynagrodzeniem przez taką osobę i nakazać, aby było one wypłacane rodzicom. Ale tak jak już wspomniałem, w praktyce są to sytuacje bardzo wyjątkowe i niezmiernie rzadkie. Osoba niepełnoletnia może więc sama decydować o przeznaczeniu pobieranego wynagrodzenia bez potrzeby uzyskania na to zgody rodziców.

Artykuł pierwotnie ukazał się na stronie www.prawopilkarskie.pl. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Stowarzyszenie PASS rozpoczyna publikowanie newslettera, w którym cyklicznie będziemy prezentować informacje, artykuły oraz materiały szkoleniowe do wykorzystania w codziennej pracy! Zapisz się, aby otrzymywać newsletter!

Zapisałaś/zapisałeś się do newslettera. Dziękujemy!

Wystąpił błąd podczas próby subskrybcji. Spróbuj ponownie.

Razem dla piłki will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.