Efektywne wykorzystywanie mediów społecznościowych w działalności akademii piłkarskich cz. 2/2

Prezentujemy drugą część artykułu dotyczącego efektywnego wykorzystywania mediów społecznościowych w działalności akademii piłkarskich:

3. Transparentność

– Jak już zostało wspomniane powyżej, zaufanie to bardzo ważna rzecz w kontekście komunikacji w mediach społecznościowych. Co robić, by je utrzymać?

Być aktywnym w mediach społecznościowych. Najważniejsze, by wrzucać posty na bieżąco (najlepiej codziennie). Zdecydowanie powinniśmy wystrzegać się przerywania naszej aktywności w social media na długie okresy, np. kilkutygodniowe.

–  Rozliczać się. Jeśli przeprowadzamy zbiórki pieniężne na różne cele, warto następnie pokazywać, że pieniądze zostały wydane zgodnie z ich przeznaczeniem, które wcześniej sprecyzowaliśmy. Podobnie, jeśli prosimy o pomoc w przygotowaniu czegoś – dobrze wtedy wrzucić post, który pokaże, że otrzymaliśmy taką pomoc.

Przedstawiać osoby współpracujące z akademią, organizacją, firmą. Możliwość zapoznania się z zainteresowaniami, osiągnięciami trenerów oraz innych osób związanych z akademią, wzmacnia zaufanie wśród fanów.

Reagować w kryzysowych sytuacjach. Jeśli popełniliśmy jakiś błąd (np. post z fałszywą, niezweryfikowaną informacją), nie powinniśmy przyjmować strategii przeczekania, tylko odnieść się do naszego błędu.

4. Świadomość w mediach społecznościowych

– Warto przeanalizować – m.in. pod kątem naszej grupy docelowej oraz możliwości czasowych, merytorycznych, finansowych, którymi dysponujemy – jakie  konkretnie portale społecznościowe najlepiej jest wykorzystywać w ramach działań naszej akademii, firmy czy organizacji.

Źródło: Olimpia Jenczek, Jakie są cztery podstawowe zasady komunikacji w internecie dla organizacji pozarządowych?, [w:] Nie zostawaj w tyle! Jak wykorzystywać media społecznościowe do promocji i komunikacji działań NGO?, s. 19-22, https://warszawa.ngo.pl/scwo/publikacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Stowarzyszenie PASS rozpoczyna publikowanie newslettera, w którym cyklicznie będziemy prezentować informacje, artykuły oraz materiały szkoleniowe do wykorzystania w codziennej pracy! Zapisz się, aby otrzymywać newsletter!

Zapisałaś/zapisałeś się do newslettera. Dziękujemy!

Wystąpił błąd podczas próby subskrybcji. Spróbuj ponownie.

Razem dla piłki will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.