Szkółki i Akademie

Akademia Piłkarska Reissa

Akademia Piłkarska Reissa to klub sportowy, który nie prowadzi selekcji – wszystkie dzieci marzące o piłkarskiej karierze mogą spróbować swoich sił w jednej z największych szkółek piłkarskich w Europie Środkowo-Wschodniej. Klub, pod egidą którego gra obecnie 7000 zawodników, jako jedyny organizuje rozgrywki we wszystkich kategoriach wiekowych – Wielkopolsko-Lubuskie Ligi Piłkarskie. Ponadto, drużyny Akademii biorą udział w ligach Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. W treningach może wziąć udział każde dziecko, które ukończyło 4. rok życia. To, co wyróżnia Akademię spośród innych klubów piłkarskich, to przede wszystkim własna metodologia szkolenia, oparta na zagranicznych wzorcach.

Strona internetowa: www.akademiareissa.pl


Akademia Piłkarska GOOL

Akademia Piłkarska GOOL to klub sportowy, który powstały w 2010 r. Aktualnie zrzesza blisko 1000 zawodników w przedziale wiekowym 4-12 lat. Akademia Piłkarska GOOL współpracuje z klubem Legia Warszawa, stwarzając możliwości i szansę na zasilenie Akademii Legii Warszawa. Klub może pochwalić się 4 wychowankami, którzy grają z powodzeniem w szeregach Akademii Legii Warszawa. Hasło, którym kieruje się Akademia GOOL to: „Akademia inna niż wszystkie” własny program szkolenia, system obsługi a także wyjazdy na CAMPy letnie i zimowe, organizacja wyjazdów na mecze Legii Warszawa i Reprezentacji.

Strona internetowa: www.ampgool.pl

 


Akademia Piłkarska Falubaz

Akademia Piłkarska Falubaz to projekt sieci szkółek piłkarskich działających na terenie woj. lubuskiego, skierowany dla każdego. KKlub organizuje własny system rozgrywek, dzięki czemu każdy zawodnik ma możliwość udziału w zorganizowanych rozgrywkach, są to Wielkopolsko – Lubuskie Ligi Piłkarskie. Ponadto, Klub regularnie bierze udział w rozgrywkach Lubuskiego Związku Piłki Nożnej. Wyróżnikiem Akademii jest przede wszystkim spójna metodologia szkolenia, dostosowana do wieku dzieci. W jej szeregach gra niemal 1 500 zawodników w 25 miejscowościach Województwa Lubuskiego.

Strona internetowa: www.akademiafalubaz.pl 


FC Mundialito

Akademia FC MUNDIALITO powstała w 2016 roku. Jej założycielem jest Michał Kocięba, były rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej i Legii Warszawa. W trzech ośrodkach FCM (Grójec, Mogielnica, Goszczyn) trenują dzieci w wieku 4-12 lat. Od grudnia 2017 roku w akademii funkcjonuje również drużyna żeńska.

Strona internetowa: http://fcmundialito.pl

 

 

 


Akademia Piłkarska Mam Talent (APMT) Krzeszowice

APMT została założona w 2009 roku przez Grzegorza Krzysiaka, byłego piłkarza Świtu Krzeszowice, który obecnie pełni funkcję prezesa APMT. Sztab szkoleniowy Akademii stanowią: Piotr Kołodziej (trener – koordynator), Damian Gorawski, Adrian Kaczkowski Piotr Deryniowski oraz Łukasz Wyrwik. Pod opieką trenerów w sześciu kategoriach wiekowych: 2004-2006, 2007,2008, 2009, 2010/2011, 2012/2013 oraz w grupach szkolnych i przedszkolnych ćwiczy 100 piłkarzy i piłkarek.

Strona internetowa: www.apmt.pl

 

 


Akademia Piłkarska Lider Łomża

Akademia Piłkarska Lider jest innowacyjną formą szkolenia, która rozpoczyna swoją działalność w roku 2018. Jest to działanie, którego głównym celem jest organizowanie zrównoważonego szkolenia piłkarskiego oraz wyrównywanie szans rozwoju piłkarskiego dzieci i młodzieży z miast oraz przede wszystkim mniejszych ośrodków.

Akademia zaczyna szkolenie od jesieni 2018 dla najmłodszych – rocznik 2012 i młodsi. Równolegle realizowane będzie szkolenie w filiach, gdzie na miejscu wspólnie z samorządami, szkołami oraz miejscowymi pasjonatami piłki nożnej wdrażane będzie szkolenie piłkarskie, dopasowane do umiejętności zawodników i zawodniczek.

https://www.facebook.com/apliderlomza/


KS Bronowianka Kraków

Klub sportowy „Bronowianka” powstał w 1935 r. w podkrakowskich Bronowicach.  We wrześniu 2012 r. powołano szkółkę piłkarska, gdzie obecnie trenuje 230 dzieci: chłopcy i dziewczęta. Klub posiada 8 trenerów , którzy prowadza zajęcia w sekcji w grupach : skrzaty , żaki, orliki, młodziki, trampkarze, junior. Klub posiada rozbudowaną bazę treningową, w skład której wchodzą m.in. boiska ze sztuczną i naturalną nawierzchnią, hala sportowa, basen, hotel czy restauracja.

Strona internetowa: www.bronowianka.pl

 

 


Fundacja Na Rzecz Rozwoju Polskiej Piłki Nożnej

Celem Fundacji na Rzecz Rozwoju Polskiej Piłki Nożnej jest upowszechnienie dostępu do bezpłatnej i profesjonalnej edukacji piłkarskiej dzieci i młodzieży oraz trenerów piłki nożnej. Swoje działania Fundacja kieruje głównie do:dzieci i młodzieży zainteresowanej aktywnością ruchową ukierunkowaną na grę w piłkę nożną,

  • trenerów piłki nożnej pragnących podnosić swoje kompetencje trenerskie w zakresie prowadzenia zajęć piłkarskich z dziećmi i młodzieżą,
  • rodziców oraz opiekunów dzieci i młodzieży, która wykazuje zainteresowanie aktywnością ruchową ukierunkowaną na piłkę nożną.

Strona internetowa: http://polska-pilka-nozna.pl

 


Raki Gostyń

Mały klub z wielkim sercem. Raki Gostyń to klub działający na terenie Gminy Wyry w województwie Śląskim. Swoją ofertę treningową kierujemy zarówno dla chłopców jak i dziewczynek od 4 roku życia. Obecnie najstarszym rocznikiem są piłkarze z 2005 roku.

Klub regularnie bierze udział w rozgrywkach Śląskiego Związku Piłki Nożnej, ale również w licznych turniejach piłkarskich. W 2018 roku ma za sobą międzynarodową rywalizację z AS Roma, FC Hodonin, AS Trencin i wieloma innymi. Poprzez rywalizacje, ale i zarazem zwiedzanie różnych stron Polski i zagranicy członkowie klubu przeżywają niezapomnianą piłkarską przygodę.

Wyróżnikiem klubu jest dobór trenerów fachowców, którzy realizują szkolenie piłkarskie dostosowane do wieku dzieci.

Strona internetowa www.facebook.com/rakigostyn


Łódzka Akademia Futbolu                                                                               

Akademia Futbolu została stworzona dla dzieci i rodziców z pasją, a także dla tych, którzy dopiero jej poszukują. Działa z myślą o tych, którzy chcą rozwijać swoje piłkarskie umiejętności, ale też nauczyć się czegoś nowego. Inspirują są rodzice i ich pociechy, które kochają sport i pragną przeżyć własną piłkarską przygodę. Akademia istnieje dla tych, którzy wraz z przyjaciółmi chcą spełniać marzenia i osiągać cele.

Strona internetowa: https://akademiapilki.pl 

 


Level Sport Wisła Strumień

Szkółka piłkarska Level Sport Wisła Strumień organizuje zajęcia piłki nożnej dla dzieci od 3-ego roku życia. Treningi prowadzone są przez wykwalifikowaną, a co najważniejsze doświadczoną piłkarsko kadrę trenerską, dla której piłka nożna jest życiową pasją, którą chcą się dzielić z młodymi adeptami tej pięknej dyscypliny sportu. Celem szkółki jest aktywizacja młodzieży​ i rozwój piłkarskich talentów z Gminy Strumień i nie tylko. Szkółka piłkarska Level Sport Wisła Strumień stawia sobie za cel budowę idealnego, bezpiecznego dla rozwoju dziecka środowiska piłkarskiego w atmosferze zabawy i przyjaźni.

Strona internetowa: www.wislastrumien.pl 

 


Akademia Sportu Fabryka Zdrowia

Akademia Sportu Fabryka Zdrowia powstała w 2014 roku. Organizację tworzą ludzie z pasją, dla których sport jest bardzo ważną część życia, a praca z dziećmi i osobami dorosłymi daje wiele satysfakcji i radości. Przez okres ostatnich 4 lat działalność Akademii Sportu opierała się na organizowaniu sekcji sportowych takich jak: szkółki piłkarskie i kluby fitness oraz wydarzeń związanych z organizacją półkolonii i obozów sportowych, turniejów piłkarskich, sportowych eventów rodzinnych, wycieczek na mecze piłkarskie oraz Twoich Sportowych Urodzin dla dzieci. Akademia Sportu Fabryka Zdrowia jest ambitną organizacją, która w niedalekiej przyszłości rozwinie jeszcze kilka innych ciekawych projektów społecznych.

Strona internetowa: https://pl-pl.facebook.com/FabrykaZdrowiaa/

Strona internetowa: www.wislastrumien.pl 

 

 


Piłkarska Akademia Stomilek Olsztyn

Piłkarska Akademia STOMILEK Olsztyn organizuje, wspiera i popularyzuje różnego rodzaju działania i aktywności dotyczące zdrowego, sportowego trybu życia oraz ogólnego rozwoju osobistego opartego na wartościach sportowych. PASO prowadzi również działalność społecznie – charytatywną w zakresie poprawy warunków oraz jakości życia dzieci, młodzieży i innych osób znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji. Akademia wspiera najbardziej potrzebujących, ze szczególnym uwzględnieniem osób i środowisk identyfikujących się z ideami sportu, takimi jak uczciwa rywalizacja, współpraca i samodoskonalenie.

Strona internetowa: http://fundacjastomil.pl/


 


Akademia Piłkarska 2017 Banie Mazurskie

Akademia Piłkarska 2017 powstała w październiku 2017 roku jest młodą, ale bardzo przebojową organizacją. Cechuje ją rodzinna atmosfera i ogromna pasja do piłki nożnej. Akademia prowadzi szkolenie już od rocznika 2015. Obecnie w pięciu grupach szkoleniowych akademia skupia ok. 120 dzieci wywodzących się z całego powiatu gołdapskiego. Jako grupa pasjonatów Akademia Piłkarska 2017 żyje pasją do piłki nożnej 24 godziny na dobę. Trenerzy prowadzą treningi specjalistyczne piłkarskie, a także ogólnosprawnościowe. Zawodnicy i trenerzy udzielają się również charytatywnie biorąc udział w zbiórkach, licytacjach oraz innych przedsięwzięciach organizowanych przez organizacje zajmujące się szeroko pojętą pomocą drugiemu człowiekowi.