Perły Lublin dołączają do Stowarzyszenia PASS!

Z przyjemnością informujemy, że do grona członków Stowarzyszenia PASS dołącza kolejny klub – Perły Lublin!

Perły Lublin to założony w 2013 roku klub specjalizujący się w piłce nożnej kobiet. Ostatnie lata to przede wszystkim czas intensywnej pracy nad sekcjami dziecięcymi i młodzieżowymi, w wyniku których powołana została powiązana z klubem akademia piłkarska „PGE Młode Perły Lublin„. Obecnie w skład Akademii wchodzą drużyny: U-18, U-17, U-15, U-13 oraz U-11, a w trakcie tworzenia jest drużyna U-9. Klub posiada bardzo ciekawą ofertę rozwoju piłkarskiej ścieżki dla dziewcząt. Oprócz standardowych treningów w naszym klubie prowadzone są zajęcia mentalne, motoryczne i bramkarskie. Sukcesywna praca zarządu, zawodniczek i trenerów ma przełożenie na coraz lepsze wyniki na polu sportowym i organizacyjnym. W 2021 roku „Perły” uzyskały tytuł II Wicemistrza Polski Juniorek U-15 (CLJ), klub został zwycięzcą „Pucharu Fanów” w plebiscycie popularności polskich kobiecych klubów piłkarskich portalu „Kobiecy Futbol” oraz został sklasyfikowany na 15. miejscu w Polsce (a równocześnie na 2. miejscu w województwie lubelskim) w piłce nożnej kobiet, w rankingu sportu młodzieżowego Instytutu Sportu w Warszawie. Progres klubu ma odzwierciedlenie w coraz lepszych sezonowych ocenach szkoleniowych przyznawanych przez Lubelski Związek Piłki Nożnej klubom piłki nożnej kobiet – w najświeższym zestawieniu jest to 2. miejsce w województwie.

Członkostwo klubu Perły Lublin to również ważny impuls dla naszego Stowarzyszenia i zwrócenie uwagi na rozwój piłki nożnej kobiet w Polsce. Liczymy, że wspólnymi siłami będziemy inicjować ważne projekty dla rozwoju tego obszaru, opiniować działania Związku i wskazywać optymalne rozwiązania prawno-organizacyjne, które podniosą poziom piłki nożnej kobiet.

Fanpage – https://www.facebook.com/perly.lublin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *