Rozpoczynamy współpracę z portalami BazaPiłkarzy.pl oraz Sparingi.pl!

Z przyjemnością informujemy, że Stowarzyszenie PASS rozpoczyna współpracę z portalami internetowymi BazaPiłkarzy.pl oraz Sparingi.pl!

BazaPiłkarzy.pl jest to unikatowy projekt non profit, który umożliwia nawiązywanie współpracy pomiędzy klubami, trenerami i zawodnikami, poprzez tworzenie cyfrowych profilów i CV. Z kolei Sparingi.pl to miejsce, w którym szkółki i akademie mogą bezpłatnie dodawać informacje o poszukiwaniu sparingpartnerów.

Zapraszamy do wywiadu z twórcą portalu Tomaszem Żukowskim, który opowiada o swoim pomyśle.

Skąd pojawił się pomysł na stworzenie portalu Baza Piłkarzy?

Pomysł był w mojej głowie od dawna i szczerze powiedziawszy po jego uruchomieniu okazało się jak bardzo potrzebna jest taka inicjatywa na rynku piłkarskim. Przed Bazą Piłkarzy na rynku istniało i istnieje kilka podobnych projektów, ale my nie stawiamy sobie komercyjnych celów. Mamy dość ambitne założenia i docelowo Baza Piłkarzy ma być bardzo rozbudowaną platformą scoutingową. Pomysłów jest wiele i nie ukrywam, że przy większej inwestycji w ten projekt moglibyśmy stworzyć coś naprawdę unikatowego w skali naszego kraju.

Jaki jest cel działania portalu? Kim są jego odbiorcy i na jakie korzyści mogą liczyć?

Przede wszystkim chcemy dać szansę młodym zawodnikom, z małych i średnich miejscowości aby pokazali swoje umiejętności. Nie tylko w formie cyfrowej poprzez stworzenie swojego CV, ale udostępniamy i dzielimy się informacjami np. o testach piłkarskich. Chcemy aby Baza Piłkarzy była miejscem gdzie młody zawodnik będzie mógł zdobyć wiedzę z wielu piłkarskich dziedzin i stać się lepszym zawodnikiem. Udostępniamy treści i współpracujemy ze specjalistami z dziedziny przygotowania motorycznego, treningu indywidualnego, diety sportowej i wielu innych. Grono osób, które chce z nami współpracować stale się powiększa. Zaznaczę jeszcze raz, że Baza Piłkarzy jest projektem non-profit – nie pobieramy żadnych opłat za korzystanie z platformy. Z drugiej strony chcemy też ułatwić klubom rekrutacje zawodników. Piłkarski scouting jest dość drogim przedsięwzięciem i wiemy, że szczególnie małych klubów na niego nie stać. Dlatego w serwisie można dodawać darmowe ogłoszenia a my je promujemy. Wydaje mi się, że piłka nożna też pójdzie w kierunku większej „cyfryzacji” jeśli chodzi o rekrutacje zawodników. Aktualnie bardzo modne są kompilacje video, ale czemu nie pójść dalej i dać możliwość piłkarzom budowania bardziej zaawansowanych CV? Jestem pewien, że dla mniejszych klubów byłoby to znaczne obniżenie kosztów i możliwość dotarcia do dość szerokiej gamy zawodników.

Ilu zawodników, trenerów i klubów jest obecnie zarejestrowanych w bazie?

Aktualnie dobijam do 2000 zarejestrowanych użytkowników. Jestem dumny z tego, że Baza Piłkarzy żyje już własnym życiem. Tzn. nie wymaga znacznych nakładó,w finansowych na promocje – teraz całe siły skupiamy na dodawanie kolejnych funkcjonalności aby być jeszcze bardziej przyjaznym dla piłkarzy, trenerów i klubów.

Jakie Pana zdaniem są największe zagrożenia dla rozwoju piłki nożnej w Polsce?

Nie chciałbym się zbyt długo rozwodzić na temat „systemu szkolenia w Polsce”, ale marzy mi się taka sytuacja, aby żaden utalentowany zawodnik nie przepadł przez to, że ktoś go nie zauważył albo został źle poprowadzony. Naszym najważniejszym zadaniem jest to, aby maksymalnie wykorzystać potencjał, jaki daje popularność piłki nożnej w Polsce. Mamy młodzież, która chce grać. Mamy trenerów, którzy poświęcają swój czas na rozwijanie własnych umiejętności. Mamy również coraz lepszą infrastrukturę, dzięki której gramy i trenujemy na coraz lepszych boiskach. Ale cały czas brakuje nam takiego momentu przełomowego, kiedy to zawodnicy z Polski będą na równi rywalizować ze swoimi rówieśnikami z innych państw. Dlatego jeśli miałbym wskazać największe zagrożenie to takie, że gdzieś po drodze gubimy piłkarskie talenty, nie mamy tak dobrze wykształconych kadr i schematów, żebyśmy mogli prowadzić naszych najlepszych zawodników po dobrej ścieżce ich karier.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *