KS Bronowianka Kraków dołącza do Stowarzyszenia PASS

Kolejne wzmocnienie Stowarzyszenia PASS w Małopolsce – KS Bronowianka Kraków nowym Członkiem Wspierającym!

Polecamy nasz wywiad z Andrzejem Szymikiem, Dyrektorem Bronowianki, który opowiada o działalności akademii.

Kiedy powstała Wasza akademia? Skąd pomysł na akademię piłkarską i

Szkółka powstała w 2012 roku, jej pomysłodawcą i inspiratorem był dyrektor klubu Andrzej Szymik, który stwierdził, że przyszłość i rozwój piłkarstwa klubowego będzie najlepszy i największy, po powołaniu szkółki. Pomysł został potwierdzony przzez prezesa klubu Kazimierza Skrzypka, a następnie zatwierdzono nowy zarząd klubu, którego nadrzędnym celem było stworzenie szkółki piłkarskiej, która w perspektywie czasu będzie mogła rywalizować z czołowymi szkółkami i akademiami w Polsce. Obecnie Bronowianka liczy 300 zawodników.

Jakie są przewagi Waszej akademii?

Nasze mocne strony to przede wszystkim rozbudowana infrastruktura – własne obiekty sportowe (m.in. 2 pełnowymiarowe boiska z naturalną nawierzchnią, 1 sztuczne, 2 gale sportowe, basen, sauna, siłowania czy hotel). Nasza akademia co tydzień stara się rozgrywać mecze mistrzowskie, z silnymi rywalami.

Jaka jest Wasza filozofia

Nasza filozofia to połączenie polskiego, holenderskiego i portugalskiego systemu szkolenia, a zarazem program autorski. Praca szkoleniowa oparta jest na współpracy z pobliskimi szkołami, gdzie zatrudnieni są trenerzy klubowi jako nauczyciele WF, gdzie również realizowany jest program klas sportowych. Celem jest wychowanie zawodnika, który w przyszłości będzie wzmocnieniem dla klubu Ekstraklasy.

Jakie są największe wyzwania w rozwoju Waszej akademii?

Zarządzając akademią staramy się cały czas podnosić liczbę zawodników, którzy osiągają poziom mistrzowski. Staramy się również cały czas rozwijać bazę sportową, która jest naszym ważnym atutem.

Jakie są największe sukcesy sportowe Waszej akademii?

Nasza akademia bierze udział w wielu turniejach na terenie Polski i poza granicami kraju – dla nas każdy turniej jest również materiałem szkoleniowym do dalszej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *