Walczymy o prawa trenerów – weź udział w konsultacjach z prawnikiem!

Ostatnia decyzja Zarządu PZPN o uznaniu uprawnień trenerskich dla absolwentów uczelni wyższych – jak najbardziej słuszna – wywołała jednak wiele pytań i kontrowersji.

Co z kosztami poniesionymi na kursy wyrównawcze? Co z uprawnieniami trenerów, którzy zrezygnowali z kursów wyrównawczych ze względów finansowych czy organizacyjnych? Czy uczestnicy kursów wyrównawczych mogą domagać się zwrotu poniesionych kosztów? Czy ewentualne domaganie się zwrotu będzie generować dodatkowe koszty?

Mając na uwadze interes środowiska trenerskiego, postanowiliśmy zweryfikować możliwość dochodzenia praw trenerów i wywalczenia odszkodowań z tytułu utraconych korzyści, a także poniesionych kosztów.

Analiza prawna wskazuje, że jak najbardziej istnieje prawne uzasadnienie oraz są realne podstawy do podjęcia działań prawnych, mających na celu uzyskanie odszkodowań dla trenerów, na dwóch ścieżkach:

  1. Trenerzy, którzy zrezygnowali z kursów wyrównawczych – postępowanie indywidualne, mające na celu uzyskanie odszkodowania za utracone korzyści finansowe, z tytułu niemożliwości wykonywania zawodu.
  2. Trenerzy, którzy zrealizowali kursy wyrównawcze – pozew zbiorowy, mający na celu uzyskanie odszkodowania za poniesione koszty udziału w kursach wyrównawczych, w tym koszty organizacyjne i logistyczne.

Wszystkich trenerów, którzy są zainteresowani udziałem w postępowaniu prawnym i pozwie zbiorowym, zachęcamy do kontaktu. Stowarzyszenie będzie wspierało procedurę prawną, a także będzie oferowało pomoc dla trenerów, którzy zdecydują się dołączyć do postępowania. Udział w postępowaniu nie będzie rodził żadnych konsekwencji, związanych obecną pracą trenerską i aktualnie posiadanymi uprawnieniami.

Zapraszamy do udziału w konsultacjach prawnych w formie online z mecenasem Markiem Stopczyńskim, które odbędą się we wtorek 15 czerwca o godzinie 19.00. W trakcie konsultacji omówimy kwestie związane z możliwością ubiegania się o odszkodowanie z Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Rejestracja na konsultacje możliwa jest przez formularz w linku poniżej:

https://forms.gle/h8sTrRtHXLYuxS1V8

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *