Dzisiaj druga część artykułu nt.: możliwości zdobycia dodatkowych środków finansowych na prowadzenie akademii piłkarskiej. Poniżej kolejne 4 sposoby pozyskiwania funduszy na prowadzenie działalności.
4. Pozyskuj sponsorów lokalnych
Stwórz profesjonalną ofertę sponsorsko-marketingową dla małych i średnich przedsiębiorców z Twojego regionu. Podziel ofertę na zróżnicowane cenowo pakiety korzyści. Dodatkowo, podziel ofertę ze względu na rodzaj sponsora, np.: Sponsor Medialny, Sponsor Techniczny czy Partner Wspierający oraz stwórz konkretną hierarchię sponsorów dopasowaną do zakresu prowadzonej działalności. Pokaż wszystkie możliwości reklamowe jakie da przedsiębiorcy współpraca z Twoją akademią piłkarską.
Pamiętaj, że możesz zaproponować podpisanie kilku rodzajów umów sponsoringu, np.: umowy sponsoringu reklamy, umowy sponsoringu wyposażenia, umowy sponsoringu pracy lub umowę sponsoringu licencyjnego.
5. Pozyskuj środki z funduszy Unii Europejskiej
W okresie finansowania 2014-2020 Unia Europejska planuje zainwestować w Polsce 82,5 mld euro na nowe projekty biznesowe. Pamiętaj, że prowadząc akademię piłkarską możesz także stać się beneficjentem tych środków finansowych.
Każdy projekt, który ma być realizowany z udziałem Funduszy Europejskich, jest oceniany w kontekście zgodności z trzema podstawowymi politykami: zrównoważonego rozwoju, równości szans oraz społeczeństwa informacyjnego.
Beneficjenci środków finansowych podzieleni zostali na 3 grupy: osoby fizyczne, mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz samorządy, organizacje i inne pomioty. W związku z powyższym, ważne jest jaką formę prawną ma prowadzona przez Ciebie akademia piłkarska.
6. Wnioskuj o dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki
W ramach środków państwowych z Ministerstwa Sportu i Turystyki możliwe jest uzyskanie dofinansowania m.in.: z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej oraz z Funduszu Zajęć Sportowych. Śledź aktualne informacje o nowych naborach i sporządzaj wnioski o dofinansowanie prowadzonej działalności.
Przykładowo, swego czasu możliwe było np.: uzyskanie dofinansowania na zadanie: „Wspieranie organizacji imprez sportowych dla dzieci i młodzieży” realizowane w ramach Programu „Sport Wszystkich Dzieci”, gdzie różne podmioty – w tym akademie sportowe – otrzymały dofinansowanie w kwotach od 10.000 zł do 140.000 zł.
7. Zabiegaj o przekazywanie 1% podatku przy rocznych rozliczeniach
Do dnia 30 kwietnia każdy podatnik może przekazać na rzecz organizacji pożytku publicznego 1% podatku.Podatnik samodzielnie wybiera na czyją konkretnie rzecz przekazana zostanie kwota pochodząca z jego zeznania rocznego, w związku z czym ważne jest abyś np. na swojej stronie internetowej oraz w innych materiałach promocyjnych umieścił informację o takiej możliwości. Koniecznie w informacji zamieść dane rejestrowe akademii piłkarskiej, w tym numer wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym.
Co ważne, przekazując 1% z własnego PIT, podatnik nie traci ani złotówki – rozdysponowuje on jedynie kwotę, którą i tak musiałby przekazać na rzecz Skarbu Państwa.
Przedstawione sposoby na zwiększenie zysków akademii piłkarskiej to jedynie wybrane przekłady. Dobrze zaplanowany i zorganizowany pod względem prawnym i podatkowym biznes piłkarski stwarza jeszcze większe możliwości uzyskiwania wymiernych korzyści finansowych.
Artykuł pierwotnie ukazał się na stronie www.prawopilkarskie.pl.